Regionalna inicijativa Ujedinjenih nacija „Youth 4 Inclusion, Equality & Trust“ (Mladi za inkluziju, jednakost i poverenje) osnažuje mlade ljude na Zapadnom Balkanu da se uključe u konstruktivan dijalog o zajedničkoj budućnosti u regionu, ojačaju inkluziju i rodnu ravnopravnost i izgrade međusobno poverenje. Cilj dvogodišnje inicijative je unapređenje učešća mladih u promovisanju većeg razumevanja i poštovanja različitosti. U okviru ove inicijative BFPE organizuje seminare za mlade od 18 do 30 godina, koji su aktivni u  političkim partijama, organizacijama civilnog društva ili u svojim zajednicama. Prva grupa edukativnih seminara okupila je 26 polaznika i polaznica iz različitih delova Srbije.

Anđela Miladinović rođena je 2003. godine u Smederevu. Završila je 4. stepen (opšti smer) gimnazije u Kovinu, a sada se školuje vanredno u medicinskoj školi „Stevica Jovanović“ u Pančevu. Volontira u Crvenom krstu 6 godina. U Crvenom krstu se najviše bavi edukovanjem mladih. Bila je polaznica programa „Mladi mogu da naprave promemu“ u Sremskim Karlovcima i Bosni i Hercegovini.

Damir Dizdarević je rođen 1997. godine, a diplomirao je 2020. godine na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, smer politikologija. Na istom fakultetu je 2022. godine završio master međunarodne studije: modul studije SAD. Tema master rada bila je Uticaj energetske bezbednosti SAD na izbijanje rata u Iraku 2003. godine. Trenutno je zaposlen u Beogradskoj otvorenoj školi, u programskoj oblasti energija, klima i životna sredina, gde sprovodi projekte na temu održivog razvoja i Agende 2030. Pre toga bio je angažovan za podršku u izradi finansijskih i biznis planova socijalnih startapova u okviru New Paradigm Ventures. Njegove oblasti interesovanja jesu međunarodna politika i energetska bezbednost, energetika i učešće javnosti u procesima donošenja odluka, kao i socijalno preduzetništvo.

Davor Stefanović je rođen 27.1.2000. godine, i student je na smeru Čistih Energetskih Tehnologija – Fakulteta Tehničkih Nauka u Novom Sadu od 2019. godine. Od početka srednjoškolskog obrazovanja, u Tehničkoj školi Zaječar, bavi se aktivizmom i humanitarnim radom. Započeo je sa volontiranje u Crvenom Krstu Zaječar gde je promovisao dobrovoljno davanje krvi. Pri kraju srednjoškolskog obrazovanja počeo je da volontira za NVO Dečiji Centar Zaječar koji se bavi omladinskom politikom, pravima žena, ekologijom i pravima radnika. Danas je član zeleno-leve stranke Zajedno, član je Omladinskog centra CK13 gde radi kao bibliotekar i član je kolektiva Kuhinje Solidarnosti Novi Sad koja priprema obroke za sve one koji nemaju. Oblasti koje ga najviše zanimaju su ekologija, leve/socijalističke/progresivne politike i istorija 19. i 20. Veka

Dušan Jakovljević, rođen 1995. godine, fakultet je završio kao stipendista programa Energije, Znanja, kompanije NIS, na jednom od najboljih svetskih programa za rudarstvo u Moskvi: Državni univerzitet za naftu i gas I.M. Gubkina. Po završetku osnovnih studija, dobio je ponudu da nastavi studiranje na master programu Konceptualni inženjering na Tjumenskom Državnom Univerzitetu. Po završetku studija, zaposlio se u NIS-u gde je imao priliku da bude deo grupe ljudi, koji su radili na različitim projektima: projektovanje infrastrukture, računanje kapitalnih ulaganja velikih projekata ali i na projektima dekarbonizacije i diversifikovacije biznisa zelenom energijom. Pored toga, postao je član i organizacije YES-Europe Serbia gde je, za vrlo kratko vreme postao Predsednik Skupštine te organizacije.

Elena Demirovski ima 25 godina i želi da radi na sebi. Smatra da je potrebno da radi više na dijalogu. Komunikacije je veoma bitna u poslu kojim želi da se bavi, a to je učiteljski poziv.

Emilija Mladenović je rođena 2000. godine u Raški, trenutno je završna godina na Filološkom fakultetu u Beogradu, na smeru orijentalistika- arapski jezik, književnost i kultura. Nakon osnovnih studija planira da upiše master studije na Fakultetu političkih nauka. Volontirala je u brojnim organizacijama i na različitim događajima tokom srednje škole i fakulteta, kroz koje je stekla iskustvo u oblasti poboljšanja prava manjinskih grupa, pre svega u sferi rodne ravnopravnosti, edukaciji i inkluziji mladih. Takođe se bavi i direktnim radom sa izbeglicama i migrantima kroz kreiranje aktivnosti i radionica i držanje časova za one koji žele da nauče srpski, engleski ili arapski jezik. Kao članica Foruma Mladih u okviru Evropskog pokreta u Srbiji, bila je koordinatorka grupe za obrazovanje, zapošljavanje i inkluziju mladih.

Ivana Petarić, rođena 04.04.1994 godine u Valjevu. Nakon završetka srednje škole upisuje visoku zdravstvenu školu strukovnih studija u Beogradu i diplomira 2017. godine. Nakon čega počinje da radi u službi hitne medicinske pomoći u avgustu 2018. godine gde i danas radi.  U 2020-toj godini postaje odbornica Skupštine grada,  2021. godine odlazi u Rusiju na prvi Rusko – Srpski omladinski forum gde sa još petoro mladih ljudi osvaja projekat koji će biti finansiran od strane Ruske Federacije. Osnovala je Kancelariju za mlade u decembru 2021. godine. Aprila 2021. godine započinje kampanju pod nazivom “Nisi sam” koja se bavim sprečavanjem digitalnog nasilja, kao i otkrivanjem žrtava nasilja.

Jelena Banjac je rođena 1994. godine. Diplomirala je 2013. godine na Fakultetu za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju Univerziteta u Beogradu, a 2018. godine odbranila master na istom fakultetu. Trenutno je edukantkinja druge godine na sistemskoj porodičnoj terapiji. Osnovala je 2022. godine Edukativni centar, gde radi sa decom i odraslima. Od 2023. je zaposlena u Sekretarijatu Pokreta slobodnih građana. Pre toga je radila kao kordinatorka predškolske ustanove i kao individualna nastavnica u Specijalnoj školi. Zainteresovana je za oblasti kao što su obrazovanje, prava žena i manjina, kao i za omladinsku politiku.

Jovan Maksimović Popov je rođen 2003. godine, upisuje IT smer na Visokoj strukovnoj školi u Subotici 2022. godine. Član je organizacije Centar za razvoj Subotice od 2021. i AIESEC studentske organizacije od 2022. godine. Učestvovao na različitim društveno odgovornim projektima kao što je čišćenje parkova i postavljanje kanti u istim. Unutar AIESEC organizacije radi volonterske projekte poput projekta Youth For Impact, čiji je cilj širenja inkluzivnosti kod mladih dovođenjem volontera iz inostranih zemalja, kako bi oni deci u osnovnim školama predstavljali njihovu državu i kulturu. Od 2022. godine postaje poverenik omladine Narodne stranke u Subotici i počinje da se bavi aktivnostima koja se tiču mladih i pitanja za mlade. Oblasti interesovanja su mu rad sa mladima, timski rad i međusobno uvažavanje u istom.

Katarina Stojanović je rođena 2000. godine i student je međunarodnih odnosa na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Na samom početku studija postala je član studentske organizacije „Evropski studentski forum“ koja se bavi informisanjem i afirmacijom mladih radi stvaranja boljeg položaja i mogućnosti za razmenu iskustava studenata. Pored toga, član je Centra za nestalu i zlostavljanu decu i učesnik brojnih pokreta, seminara i konferencija poput New Leaders konferencije organizovane od strane AIESEC-a, Belgrade Youth Faira, Regionalnog seminara politikologa i mnogih drugih. Tečno govori engleski jezik, a služi se i francuskim i nemačkim jezikom. Oblasti interesovanja su joj spoljna politika Srbije, međunarodni odnosi, reforma javne uprave i podsticanje kulturne raznolikosti i rodne ravnopravnosti.

Kristina Antić je rođena 1991. godine u Smederevu. Diplomirala je na Poljoprivrednom fakultetu Univerziteta u Beogradu 2016. godine, smer agroekonomija. Nakon završetka osnovnih studija, specijalističke studije završava na Visokoj tehničkoj školi u Požarevcu 2018. godine, smer zaštita bilja. Master studije završava takođe na Poljoprivrednom fakultetu Univerzitet u Beogradu 2019. godine, smer Menadžment u agrobiznisu. Trenutno je doktorant na Poljoprivrednom fakultetu, smer Agroekonomija i ruralni razvoj. Zaposlena je u Gradskoj upravi Smederevo, u kabinetu gradonačelnika, gde obavlja poslove Koordinatora za odnose sa javnošću, medijima i informisanje – mlađi savetnik. Oblast interesovanja su politička dešavanja na republičkom nivou, nivou regiona, ali i evropska i svetska dešavanja.

Lena Bogdanović je studentkinja četvrte godine Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu, smer međunarodne studije. Tim liderka je Tima za odnose sa javnošću u Svetskom omladinskom talasu i učestvovala je u organizaciji „Međunarodne studentske nedelje u Beogradu” (2022) i „Sajma volonterizma” (2021/2022). Bila je aktivistkinja u kampanji „Ide glas”, a trenutno je koordinatorka tima u kampanji koja ima za cilj da motiviše građane da preduzmu lokalne akcije u svojim zajednicama. Vršnjačka je edukatorka na teme rodne ravnopravnosti i rodno zasnovanog nasilja. Pored toga, aktivistkinja je na projektu „EU Influencers” koji je podržan od strane Evropske unije i partnerskih organizacija. Kao najbolja studentkinja svog smera dobila je priliku da bude na praksi u Generalnom sekretarijatu Vlade Republike Srbije, kao i u Gradskoj opštini Stari grad.

Maja Marković je rođena 1997. godine u Beogradu. Nakon završenih osnovnih studija na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu zapošljava se u Sektoru budžeta Ministarstva finansija. U Ministarstvu finansija se bavi platama u javnim preduzećima i kod korisnika budžeta lokalnih samouprava. Od 2021. godine angažovana je na implementiranju Centralnog informacionog sistema za obračun zarada u javnom sektoru – i to kao demonstrator na obukama korisnika, podrška korisnicima i na modulu za analitičko izveštavanje. U 2022. godini bila je članica radne grupe za praćenje sprovođenja Strategije zapošljavanja u Republici Srbiji za period 2021. do 2026. godine. Oblasti interesovanja su joj socijalna zaštita, nejednakosti između zemalja i unutar zemalja, poboljašnje životnog standarda, obrazovanje i javne finansije.

Maja Simić rođena je 2002. godine u Beogradu. 2021. godine završila je XIII beogradsku gimnaziju, a trenutno je studentkinja druge godine Fakulteta političkih nauka na smeru međunarodni odnosi. Takođe, radi kao pedagoška asistentkinja u OŠ „Jovan Dučić“. Bavi se aktivizmom kroz rad sa decom i mladima, najviše na polju obrazovanja, antidiskriminacije, rodne ravnopravnosti i same inkluzije. Saradnica je na mnogim projektima UNICEF-a, kao i Romskog medijskog servisa i ženske organizacije „Bibija“.

Marko Mijailović rođen 27.02.2000. godine u Kragujevcu. Student IV godine na fakultetu Političkih nauka, smer: politikologija. Zaposlen u Narodnoj skupštini Republike Srbije u poslaničkoj grupi Moramo-Zajedno kao samostalni izvršioc – konsultant, pored toga radi u stranci Zajedno u užem rukovodstvu, aktivno učestvuje u svim aktivnostima stranke. Oblasti interesovanja su mu spoljna politika Srbije, posebo politika regiona, takođe i privreda a na ovim temama radimo kao stranka Zajedno.

Mevlida Demić rođena je 1996. godine, srednju Ekonomsku trgovinsku školu, smer službenik u osiguranju završila je 2015. godine u Vranju. Završila je obuku za pedagoškog asistenta 2018. godine u Kragujevcu. U 2019-toj godini počinje da radi kao pedagoški asistent u OŠ „Vuk Karadžić“ u Vranju. Student je na Pedagoškom fakultetu u Vranju. Bila je učesnica projekta “Lokalne inicijative za unapređenje socijalne inkluzije mladih Roma i Romkinja”. U okviru tog programa volontirala je u Mesnoj zajednici „Gornja Čaršija“ Vranje i tako stekla svoje prvo iskustvo. Učestvovala je na projektu „Srušimo četiri zida“ koji sprovodi Krovna organizacija mladih, u toku tog projekta sproveli smo istraživanje o položaju LGBT + mladih na lokalu i na njihovom sajtu može se viditi publikacija koju su objavili.

Milica Ostojić ima 22 godine i studentkinja sam četvrte godine na Fakultetu za medije i komunikacije. Volontirala je u nekoliko medijskih kuća, Belgrade Dance Festival-u I na Serbia Fashion Week-u. Već duže od tri godine radi kao prezenter na Muzzik TV-u, honorarno. Trenutno pohađam i kurs digitalnog marketinga i copywritinga na IT Academy, jer je shvatila da bi takav tip posla najviše odgovarao njenoj ličnosti, preciznije – želji da stalno putuje i ne bude vezana za kancelariju.

Milica Otović je rođena 2002. godine u Gornjem Milanovcu, a trenutno studira na Fakultetu bezbednosti Univerziteta u Beogradu. Trenutno pored toga što je studentkinja, članica je Unicefovog omladinskog odbora. Uz to stažira u Centru za geostrateška istraživanja i terorizam gde izrađuje sopstvene analitičke tekstove iz navedenih oblasti. Oblasti interesovanja su joj politička participacija mladih, osnaživanje položaja mladih, studije mira i strateške bezbednosti.

Milica Stjepanović je rođena 1997. godine i 2020. godine je diplomirala na Filozofskom fakultetu u Beogradu, na odeljenju za etnologiju i antropologiju. Iste godine je upisala i master studije koje je takođe završila na Filozofskom fakultetu 2021. godine, a potom je upisala i doktorske studije. Od 2022. godine angažovana je kao istraživačica-pripravnica na Odeljenju za etnologiju i antropologiju i u okviru disertacije istražuje nevladin sektor i kulturu u Srbiji. Glavna polja interesovanja su joj kulturne i javne politike, odnos između politike i kulture, uticaj političkih procesa na svakodnevni život društva, kao i reakcija društva i kulture na uvođenje novih politika. Pored akademskog rada, od sredine 2021. godine do početka 2022. godine prvo je stažirala u Misiji OEBS-a u Srbiji, a zatim je i angažovana kao asistentkinja na Odeljenju za medije i političke aktuelnosti.

Milica Stojaković je rođena 1999.godine i trenutno studira Fakultet političkih nauka Univerziteta u Beogradu. Stažira u Narodnoj skupštini kao asistent/saradnik narodnog poslanika i prati rad Odbora za kulturu i informisanje, nestranački . Njene oblasti interesovanja su ljudska prava, prava medija i međunarodna politika. Pre pandemije je imala svoju nevladinu oraganizaciju „Valkira“, koja se bavila osnaživanjem mladih i pružanjem prilike mladima da steknu odgovor ili diskutuju na pitanja koja ih interesuju. U svom privatnom životu, dok je odrastala, je bila svedok brojnim nepravdama, pogotovo prema mladima, što je motivisalo da se uključi u ovaj sektor – da bi napravila neku promenu koja će pomoći mladima.

Milica Jovanović je rođena 2004. godine. Učenica je Gimnazije „Patrijarh Pavle“ i ima aspiracije da upiše Fakultet za medije i komunikacije, u Beogradu. Započela je svoje neformalno obrazovanje kada je postala deo 7. generacije Evropske škole debate, a danas je na poziciji Predsednika Nadzornog odbora u organizaciji „Pokreni se mladi“. Pored svog delovanja u civilnom sektoru, bavi se medijskim i audio-vizuelnim sadržajima, medijskom pismenošću i novinarstvom. Dopisnica je na portalima „Evrovizija.rs“, „YouthVibes“ i „Local Press“. Posebno je interesuje polje javnog zagovaranja, a svoje znanje je stekla kroz Akademiju omladinske politike, koju organizuje KOMS (Krovna organizacija mladih Srbije).

Nataša Stanojević je rođena 2001. godine. Trenutno je treća godina na studijama međunarodnih odnosa na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Od oktobra 2022. godine je članica Studentskog parlamenta Fakulteta političkih nauka i aktivno se bavi pravima studenata na fakultetu. Pored toga je i članica studentske organizacije Evropski studentski forum. U okviru te organizacije je koordinatorka sektora za odnose sa javnošću. Od marta 2022. godine se aktivno bavi istraživanjima koja za cilj imaju podsticanje demokratije i participacije građana. A, od nedavno je postala edukatorka programa za rodnu ravnopravnost. Oblasti interesovanja su joj međunarodni odnosi, međunarodne organizacije i ljudska prava.

Nenad Ilijić rođen 19.02.1993. godine u Knjaževcu. Diplomirani sociolog. Član Socijalističke partije Srbije od svoje osamnaeste godine pa do danas. Predsednik saveta Socijalističke omladine u Knjaževcu u drugom mandatu, član izvršnog odbora OO u Knjaževcu, potpredsednik OO SPS u Knjaževcu, član tima za prekogranične saradnju sa republičko Bugarskom. Trenutno obavlja funkciju asistenta na Pravnom fakultetu u Nišu. Oblasti interesovanja su mi međunarodni odnosi, pravo, ekonomija.

Nevena Milivojević je rođena 1997. godine u Užicu, gde je završila osnovnu školu i gimnaziju. Fakultet političkih nauka u Beogradu, smer za socijalnu politiku i socijalni rad, upisala je 2016. godine i na istom je diplomirala 2020. godine. Zaposlena je u Sektoru za evropske integracije i međunarodnu saradnju Ministarstva zdravlja, kao projektna menadžerka u grupi za implementaciju projekata finansiranih iz fondova Evropske unije. Studentkinja je master studija na Pravnom fakultetu u Beogradu.

Nikola Brkić je rođen 2000. godine u Beogradu. Trenutno je student na Pravnom fakultetu univerziteta u Beogradu. Već sa 18 godina je postao volonter Ujedinjenih nacija, dok je kratko pre toga stekao zvanje Unicefog edukator na temu dečijih i ugovorenih brakova. Učestvovao je u formiranju Asocijacije mladih volontera čije je član u sektoru za antidiskriminaciju i aktivizam. Kao mlad i ambiciozan proveo je relativno dugo vreme u Nacionalnom savetu romske nacionalne manjine, kroz program „Bolja socijalna uključenost mladih u državnim institucijama“. Ubrzo je izabran za predstavnika Koordinacije nacionalnih saveta nacionalnih manjina u Vladinom savetu za mlade, gde je odgovorno obavljao svoju funkciju. Angažovan je na nekoliko Erasmus+ projekta kao asistentet mendžera. Sada se nalazi na mestu člana Odbora za obrazovanje pri Nacionalnom savetu romske nacionalne manjine.

Stefan Filipović rođen 1993. godine u Prištini, diplomirao 2016. na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, na katedri za Politikologiju, 2020. godine odbranio master rad na BU, multidisciplinarne studije političkih nauka, prava i bezbednosti:’’Terorizam organizovani kriminal i bezbednost’’. Nakon studija, 2016. godine vraća se na Kosovo i Metohiju. Kratkoročno angažovan od strane EU kao lokalni staf pri EU Posmatračkoj misiji za izbore na Kosovu* 2017.godine. Radi za OCD Domovik iz K.Mitrovice (2016-2017), a 2017. godine biva angažovan u OCD Centar za mir i toleranciju u Gračanici, gde radi sve do 2020.godine, kada biva angažovan kao politički savetnik predsednice opštine Gračanica. Oblasti interesovanja su mu lokalna samouprava, prava nevećinskih zajednica, institucionalni mehanizmi zaštite prava građana na lokalnom nivou i vaninstitucionalni mehanizmi razvoja otpornosti lokalne zajednice na različite oblike ugrožavanja od socijalnih do bezbednosnih.