Regionalna inicijativa Ujedinjenih nacija „Youth 4 Inclusion, Equality & Trust“ (Mladi za inkluziju, jednakost i poverenje) osnažuje mlade ljude na Zapadnom Balkanu da se uključe u konstruktivan dijalog o zajedničkoj budućnosti u regionu, ojačaju inkluziju i rodnu ravnopravnost i izgrade međusobno poverenje. Cilj dvogodišnje inicijative je unapređenje učešća mladih u promovisanju većeg razumevanja i poštovanja različitosti. U okviru ove inicijative BFPE organizuje seminare za mlade od 18 do 30 godina, koji su aktivni u  političkim partijama, organizacijama civilnog društva ili u svojim zajednicama.

Druga grupa edukativnih seminara startuje u oktobru 2023. godine.

Anđela Bubanja je rođena 2003. godine, završila je Prvu beogradsku gimnaziju 2022. godine, a sada je studentkinja na Fakultetu za medije i komunikacije, smera odnosi sa javnošću. Aktivizmom se bavi od završetka gimazije, a od 2023. godine je deo Foruma Mladih (EPuS). Tokom prve godine studija postala je članica Udruženja Ujedinjenih nacija Srbije i učešćem na BIMUN-u je proširila svoje znanje o načinu rada Ujedinjenih nacija, internacionalnim odnosima i debati, uz zalaganje za mentalno zdravlje mladih. Aktivna je u studentskom parlamentu, pomažući u organizaciji humanitarnih događaja. Oblasti interesovanja su joj medijska pismenost i ljudska prava, dok u slobodno vreme istražuje o kulturi Južne Koreje, kao članica projekta digitalnih promotera Ambasade Južne Koreje.

Anđela Popović je rođena 2000. godine, 2019. godine je nakon završene Filološke gimnazije upisala Pravni Fakultet Univerziteta u Beogradu gde je trenutno student na smeru za međunarodno pravo. Tokom srednje škole je svoja interesovanja za debatu i scenski nastup produbila završavanjem obuke debatovanja po Britanskom parlamentarnom sistemu i škole glume u klasi Nebojše Glogovca. Nakon višegodišnjeg volontiranja u nevladinoj organizaciji ,,Sunce- Asocijacija za pomoć licima sa posebnim potrebama“ 2021. godine postaje koordinator na projektu pratilaca dece sa posebnim potrebama u organizovanom školskom prevozu čime se i trenutno bavi. Oktobra 2022. godine je radila na popisu stanovništva a u martu te godine počinje svoj politički angažman baveći se lokalnim problemima. Interesuju je međunarodni odnosi i politika, unutrašnji problemi i politika Srbije i rad na razvitku kulture dijaloga.

Čemail Morina je rođen 1997. godine u Požarevcu. Diplomirao na Akademiji vaspitačko-medicinskih strukovnih studija 2022. godine u Ćupriji. Stažista u Opštoj bolnici na poziciji strukovnog medicinskog tehničara u prijemno-urgentnoj službi. Iako mu je profesionalno zanimanje u sferi medicine, više je okrenut civilnom sektoru. Aktivizmom se bavi više od deset godina i predsednik je nevladine organizacije „Društvo Rom Kostolac“. Jedan je od osnivača i član upravnog odbora „Asocijacije mladih volontera“.Angažovan je kao facilitator na projektu ROMACTED II, koji u Srbiji, kao organizacija za podršku, sprovodi BFPE na zajedničkom programu Evropske unije i Saveta Evrope. Takođe, angažovan je kao koordinator projekta „Mladi ujedinjeni za promene“ koji realizuje organizacija Društvo Rom Kostolac u saradnji sa organizacijom URBO, a koji je deo programa „Perspektiva za mlade u ruralnim sredinama u Srbiji“ koji je finansiran od strane nemačke organizacije GIZ i Ministarstva omladine turizma. Više pita je bio angažovan na pozicijama koordinatora programa, asistenta, trenera i facilitatora na različitim projektima od strane medjunarodnih organizacija i donatora kao što su UN, EU, Savet Evrope, REF. Neke lične osobine i večtine koje poseduje su analitičnost, posvećenost, komunikativnost i intelektualna radoznalost. Oblasti interesovanja su mu omladinska politika, socijalna kohezija, inkluzija i zagovaranje potreba romske nacionalne manjine i marginalizovanih grupa.

Danica Čolakov je rođena 2000. godine u Beogradu i trenutno je na završnoj godini osnovnih studija na Filozofskom fakultetu u Beogradu na odeljenju za sociologiju. Pored svojih studija, aktivno učestvuje i volontira u različitim projektima koji se bave razvojem društva poput implemetiranja Ciljeva održivog razvoja u vrtićima i osnovnim školama kroz internacionalnu organizaciju AIESEC gde je trenutno u poziciji Tim liderke na projektima Global Classroom i Youth4Impact; razvijanjem lokalnog aktivizma kod građana kroz projekat ‘Ide Glas’ Centra E8, a prethodno je volontirala u Centru za mame na SOS telefonskoj liniji kao sistem podrške ženama u krizi, kao i u širenju svesti o značaju Generalnog urbanističkog plana kroz projekat Beogradske grupe urbanista. Takođe je učestvovala i u Erasmus+ projektu ‘Breaking Barriers’ koji je za cilj imao rušenje rodnih barijera u društvu. Oblasti interesovanja su joj studije roda, urbanizam, implementacija Ciljeva održivog razvoja i inkluzija mladih kroz aktivizam, dok su joj u akademskom polju interesovanja usmerena ka studijama roda i položaju žena u društvu.

Dženana Čalaković je rođena 2002. godine u Novom Pazaru.Osnovnu i srednju školu završila je u Tutinu, dok trenutno studira na Fakultetu političkih nauka u Beogradu na politikološkom smeru. Zajedno sa svojom grupom bila je predstavnica tutinske gimnazije na 13. Festivalu nauke. Omladinskom politikom se bavi već tri godine. Volontirala je za NVO Kreni – Promeni. Bila je najmlađa kandidatkinja za narodnu poslanicu na listi Ujedinjeni za pobedu Srbije. Neke od oblasti interesovanja su joj feminizam, participacija mladih, spoljna politika, politički sistemi.

Emilija Ničić je rođena 2000. godine u Vranju, a trenutno završava studije socijalne politike i socijalnog rada na Fakultetu političkih nauka. U civilnom sektoru je 7 godina, kroz volonterski i radni angažman na različitim programima za mlade. Godinu dana je provela u Krovnoj organizaciji mladih Srbije, kao asistentkinja za program, a pre toga je dugi niz godina koordinisala program SOS Kutak za devojke u Odboru za ljudska prava u Vranju. Pored toga, ima značajno iskustvo u direktnom radu sa mladima, kroz trenerski angažman u oblasti aktivizma, rodne ravnopravnosti, zdravih stilova života kod mladih, nediskriminacije i socijalne inkluzije dece i omladine. Posebne oblasti interesovanja su joj obrazovanje i razvoj potencijala kod dece i mladih, kroz promovisanje jednakih šansi za sve.

Emina Dostović je rođena 1997. godine u Banovicima (BiH). Diplomirala je fiziku (diplomirani fizicar) 2023. godine na Prirodno Matematickom fakultetu univerzitetu u Nišu. Bila je angažovana dva meseca u školi na poziciji nastavnica fizike. Osnivač i pokretač inicijative „Mladi Vlasotince,“ sa ciljem osnaživanja mladih i unapređenja njihovog položaja u lokalnoj zajednici. Uspešno je završila obuku za omladinske lidere koju sprovodi NAPOR (6 meseci obuke) i sprovela praksu (3 meseca) u svojoj zajednici. Osmislila je i realizovala svoj projekat (Prvu školu aktivizma za mlade u Vlasotincu) sa parolom: ,,Mladi su vazan deo promene“.Pre toga je bila angažovana na više projekata za mlade u lokalnoj zajednici, član je Divac omladinskog fonda u Vlasotincu, aktivistkinja na projektima GiZ-a, govornik i motivator na ,,Danu inspiracije,“ koji je GiZ organizovao na jugu Srbije za sve mlade. Već dve godine je aktivistkinja u OO SNS u Vlasotincu. Bila je predsednik verifikacione komisije na izbornoj skupstini OO SNS u Vlasotincu. Oblasti interesovanja su joj formalna (školski sistem) i neformalna edukacija (nvo) dece i mladih u Srbiji. Završila je i prekvalifikaciju u grafičke dizajnere na Institutu za razvoj i inovacije u Beogradu. Pored maternjeg srpskog i tečno govori engleski, ruski i nemački jezik.

Hamza Bošnjak je rođen 05.06.1999. u mestu Karšijak u Republici Turskoj. Srednju školu školu je završio u Novom Pazaru Gimnazija opšti smer. Diplomirao je na fakultetu MPK u Novom Sadu na departmanu Menadžer trgovine i marketinga. 15.03.2023. osnovao je svoju privatnu firmu Minel Color Doo i bavi se veleprodajom i maloprodajom boja, lakova i alata. Član je političke partije SDA Sandžaka i ima cilj da svojim učešćem u politici pomogne stvaranju boljih uslova za njene sugrađane i ljude u regionu iz kog dolazi. Učestvova je u više seminara raznih karaktera. Bio je član raznih organizacija kao što su izviđači sa kojima je bio član raznih međunarodnih kampova i upoznao se sa raznim kulturama. Takođe je kao volonter učestvovao u radu humanitarne NVO Svetionik gde su se trudili da olakšaju život porodicama koje žive u teškim uslovima u njihovom gradu.

Irena Zagrađanin je rođena 1997. godine u Beogradu. Diplomu politikološkinje za međunarodne poslove stekla je 2020. godine na Fakultetu političkih nauka, gde 2022. stiče i zvanje master politikološkinje za međunarodnu bezbednost. Irena je programska koordinatorka za Srbiju u Vestminsterskoj fondaciji za demokratiju (WFD) u kojoj radi prethodne tri godine. Posvećena je podršci demokratizacije političkih institucija u Srbiji, sa posebnim fokusom na političku predstavljenost i učešće mladih. Rad sa mladima stavlja u poseban u fokus kroz angažman na projektima za političku edukaciju mladih u Srbiji. Ostale oblasti Ireninog interesovanja uključuju i izgradnju mira na postjugoslovensko prostoru i podsticanje kulture dijaloga. Kao studentkinja treće godine osnovnih studija, Irena je pokrenula projekat studentske saradnje Fakulteta političkih nauka u Beogradu (FPN) i Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu (FPZG) koji se i danas uspešno održava.

Jelena Anđelković rođena je 1999. godine u Čačku, gde je stekla osnovno i srednje obrazovanje. Trenutno je apsolventkinja na katedri za politikologiju Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Beogradu. Obavlja poslove koordinatorke projektata Centra za geostrateška istraživanja i terorizam, gde se, pored upravljanja projektima, bavi i istraživačkim radom. Poseban fokus su joj političko nasilje, borba protiv terorizma, demokraticazija i uključivanje građana u proces donošenja odluka. Bila je angažovana kao saradnik portala americano.rs, gde je objavljivala analize o odnosima Republike Srbije i Sjedinjenih Američkih Država na polju vojne i policijske saradnje. Polaznica prve generacije BOLD Civic Engagement Fellowship Program Amabasade SAD u Republici Srbiji i Univerziteta Nebraska u Omahi.

Jovana Milić je rođena 1996. godine u Kraljevu. Srednju školu je završila u Novom Sadu, gimnaziju „Jovan Jovanović Zmaj“, 2014. godine, i iste te godine započinje studije na Sanktpeterburškom rudarskom univerzitetu, a 2021. godine završava magistarske studije i počinje da radi u NIS a.d. Novi Sad. Od 2023. je predsednica Saveta mladih specijalista u ovoj kompaniji. Jovana je od 2008. godine aktivni volonter, volontira u Crvenom krstu, a osim ove organizacije, volontirala je i u nekoliko nevladinih organizacija za vreme srednje škole. Osim njene struke, koja je naftno inženjerstvo, interesuju je problem definisanja inkluzije u obrazovanju i obrazovanje uopšteno, problemi mladih i rodna ravnopravnost.

Marko Mladenović je rođen 1995. godine, završio master akademske studije prava na Fakultetu za poslovne studije i pravo u Beogradu. Zaposlen u Predškolskoj ustanovi „Pčelica“ Vladičin Han na poslovima sekretara ustanove. Predsednik Saveta za mlade opštine Vladičin Han od 2022. godine za period od 4 godine. Omladinski radnik i član Divac omladinskog fonda za opštinu Vladičin Han u okviru projekta koji realizuje Fondacija „Ana i Vlade Divac“ koji ima za cilj da doprinese učešće mladih u procesima lokalnog razvoja kroz dodelu bespovratnih novčanih sredstava. Bio je član opštinskog veća resor omladina i sport u periodu od 2016-2021. godine, zalaže se za veće uključivanje mladh u proces donošenja odluka na lokalu. Član Mobilnog tima za socijalnu inkluziju Roma i organizator velikog broja humanitarnih akcija.

Mateja Nikolić je rođen 19. aprila 2002. godine u Skoplju. Svoje školovanje započeo je u Osnovnoj školi “Vožd Karađorđe” u Nišu, gde je i završio srednju Pravno – poslovnu školu Niš, nakon čega je upisao Pravni fakultet na Univerzitetu u Nišu. Politički je aktivan od svoje 13. godine, dok se u Pokret slobodnih građana učlanio neposredno pre izbora 2022. godine, a u septembru iste godine postao je član Mladih Pokreta slobodnih građana. Od tada aktivno vodi omladinske naloge na društvenim mrežama. Maja meseca na Skupštini Mladih PSG-a izabran je za člana Odbora Mladih PSG-a. Interesovanja su mu prava LGBTQ+ osoba, stvaranje ekološke države, kao i rad na unapređenju veće zastupljenosti žena i mladih osoba u politici. Smatra da su prava i slobode građanki i građana neprikosnovene vrednosti za koje se uvek treba boriti. Srbiju vidi kao građansku, sekularnu i evropsku državu koja radi na zaštiti i unapređenju ljudskih prava i prava životinja.

Milan Milosavljević je rođen 1999. godine u Beogradu. Student je završne godine osnovnih studija prava na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Obavlja funkciju sekretara Pravne klinike za ekološko pravo – obrazovne platforme Pravnog fakulteta koja okuplja studente, alumniste i ekološke pravnike i koja za cilj ima razmenu iskustva i znanja i upoznavanje polaznika kurseva i seminara sa najnovijim trendovima u ekološkom pravu. Pored toga, obavljao je praktikantski staž u Programu Ujedinjenih nacija za razvoj kao deo portfolija koji se bavi životnom sredinom i klimatskim promenama. Pre toga, obavio je studentsku praksu u kancelariji Poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti. Tokom srednje škole pohađao je obuke za učenike (BIMUN Junior i MICC School), a u slobodno vreme volontirao je na festivalima (Skokni do Koreje i GamesCON 2017). Oblasti interesovanju su mu održivi razvoj, energetska efikasnost, zaštita biodiverziteta, održivo upravljanje kulturnim nasleđem i ekološki odgovorno poslovanje, a trenutna ambicija mu je da se jednog dana bavi multidisciplinarnim istraživanjima.

Miloš Jovanović ima 25 godina i živi u Smederevu. Student je četvrte godine na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Pre toga je završio srednju Ekonomsko-trgovinsku školu u Smederevu. Dugogodišnji je aktivista i borac za ljudska prava. Upoznat je sa merama, politikama i mehanizmima za inkluzivan rad. Takođe je član Asocijacije mladih volontera, mreže mladih koju čine mladi iz različitih ugroženih zajednica(Romi, tražioci azila…). 2018 godine volontirao je u Centru za socijalni rad Smederevo, preko zajedničkog projekta UNDPa i UNHCRa pod nazivom „Lokalna inicijativa za socijalno uključivanje mladih Roma i Romkinja“. Takođe je radio u Nacionalnom savetu Romske nacionalne manjine, na mestu Referenta za studentska pitanja i standarde. Sprovodio je različite kampanje na lokalnom nivou. Trenutno radi u međunarodnoj organizaciji REDI koja se bavi ekonomskim osnaživanjem Roma.

Miona Pavlović je rođena 2002. godine u Sremskoj Mitrovici. Fakultet Političkih nauka (smer Međunarodni odnosi) u Beogradu je upisala 2021. godine, posle završenog prirodno-matematičkog smera Mitrovačke gimnazije. Članica je Demokratske stranke od oktobra prošle godine, a trenutno je poverenica Demokratske omladine za Sremsku Mitrovicu. Od radnog iskustva može da navede rad u Zari (2021-2022), a od volonterskog rada, Crveni Krst u Sremskoj Mitrovici u oblasti prve pomoći. Takođe je dobrovoljni davalac krvi. Oblasti interesovanja su joj geopolitika, spoljna i unutrašnja politika Srbije, istorija, aktivizam i mentalno zdravlje.

Monika Ajvazović je rođena 1995. godine u Beogradu, gde je i završila Fakultet političkih nauka, smer Socijalna politika i socijalni rad 2019. godine. Pored formalnog obrazovanja uvek se i neformalno obrazovala, što je dodatno senzibilisalo i doprinelo njenom višegodišnjem radu i iskustvu u organizacijama civilnog društva. Nakon diplomiranja 2019. godine, Monika je započela svoj pripravnički staž u Centru za socijalni rad, odeljenje Surčin u cilju dobijanja licence, stoga od 2020. godine je licencirana stručna radnica u oblasti socijalne zaštite. Od 2020. do 2023. godine Monika je radila kao programska koordinatorka i stručna radnica u oblasti socijalne zaštite u Centru za podršku i inkluziju Help Net. Godine 2020. je upisala master Socijalna politika. Dugogodišnja je aktivistkinja za ljudska prava sa velikim interesovanjem za mere socijalne politike koje doprinose poboljšanju stanja osetljivih grupa u Republici Srbiji. Snažna pozadina rada u zajednici, fokusirana na zaštitu ranjivih grupa, posebno romske zajednice. Posebno interesovanje ima za rad sa populacijom mladih.

Nikola Cvetković je rođen 1997. godine u Nišu. 2016. je završio Prvu nišku gimnaziju Stevan Sremac u Nišu, a 2021. godine diplomira na Departmanu za istoriju Filozofskog fakulteta Univerziteta u Nišu sa prosečnom ocenom 9,22 i iste godine upisuje i master akademske studije na navedenom departmanu navedenog fakulteta, gde ostvaruje prosek 10,0 i trenutno je pred odbranom master rada. Za politiku se interesovao od malena, a zvanično u politiku ulazi aprila 2017. godine pristupanjem Socijalističkoj partiji Srbije, gde je do sada obavljao sledeće dužnosti: sekretar, a kasnije i predsednik Opštinskog saveta Socijalističke omladine Srbije u Panteleju (gradska opština Niša), član Gradskog saveta, a kasnije i predsednik Izvršnog saveta Gradskog saveta Socijalističke omladine Srbije u Nišu, član Opštinskog odbora i Izvršnog odbora Opštinskog odbora SPS Pantelej, kao i član Gradskog odbora SPS Niš. Od 2022. godine je u Gradskoj izbornoj komisiji u Nišu. Jedan je od osnivača i član Upravnog odbora Kluba istoričara i studenata istorije ,,11. januar“ u Nišu. U sferi istorijske nauke bavi se istraživanjem istorije druge/socijalističke Jugoslavije, naročito njenim ustavnim rešenjima i njenim raspadom.

Nina Stanojević je rođena 1998. godine, diplomirala je 2022. godine na Fakultetu bezbednosti Univerziteta u Beogradu. Trenutno pohađa master studije na istom fakultetu. Radno iskustvo stekla je u Fondu za humanitarno pravo, gde je tokom 2018. godine bila angažovana kao istraživač-pripravnik. Takođe, u sklopu ove organizacije, a u saradnji sa Ambasadom Republike Češke, uspešno je završila Nacionalnu školu tranzicione pravde. Bila je deo Park Up-a, koji je tokom 2021. godine organizovao Naučno-tehnološki park u Beogradu, u saradnji sa Državnim sekretarijatom za ekonomske poslove Švajcarske (SECO) i Kancelarijom za saradnju Švajcarske ambasade, gde je upoznata sa digitalizacijom u Srbiji i svetu, radom start-up kompanija i menadzerskim vestinama, kao i veštinama vođenja projekata i timova. Takođe, tokom 2022. bila je učesnik u sklopu projekta „Meta znanje za budućnost.“ Pohađala je veći broj naučnih i stručnih konferencija, među kojima se ističu 4. Medjunarodna konferencija o ljudskoj bezbednosti (2018),  i 5. Međunarodna akademska konferencija o ljudskoj bezbednosti: “Inovacije, istraživanje I znanje u (re)konfiguraciji ljudske bezbednosti (2022). Oblasti interesovanja su joj bezbednost, medjunarodni odnosi, ljudska i manjinska prava, HR menadžment.

Sara Šahinović je rođena 5. januara 2002. godine u Subotici gde je završila osnovnu školu 2016. godine i svoje školovanje nastavila u srednjoj medicinskoj školi (2016-2020). U svom rodnom gradu je sada i studentkinja Ekonomskog fakulteta već tri godine. Od dosadašnje tri godine na fakultetu, godinu dana je bila član Studentskog parlamenta u okviru kog je učestvovala u planiranju, organizovanju i sprovođenju različitih humanitarnih događaja i sportskih takmičenja. Zbog želje da ostane u svojoj državi ali nesigurnosti da će u istoj za nju biti mesta i mogućnosti da se ostvari, shvata da nešto mora da preduzme, te postaje član Pokreta slobodnih građana krajem 2022. godine, što je ujedno i prva politička organizacija u čijem radu učestvuje.  Usled negovanja ljubavi prema pisanju i kritičkom razmišljanju, u dosadašnjem periodu je doprinela radu Omladine pokreta slobodnih građana pisanjem 3 teksta u kom kritikuje vlast i trenutnu situaciju u državi, od kojih je jedan objavljen na instagram stranici Mladih Pokreta slobodnih građana. 

Tarik Ujkanović je rođen 28. avgusta 2003. godine u Novom Pazaru. Ima 20 godina. Završio je osnovnu i srednju (gimnazija) školu u Tutinu, a trenutno je student Arhitekture u Kosovskoj Mitrovici. Ima iskustva sa javnin nastupom (voditelj, recitator, prezentator…) Voli da se bavim politikom, i želi da se što vise edukuje o svemu. Oblasti interesovanja su mu politička situacija u našoj zemlji, mediji i međunarodni odnosi. Trenutno živi u Tutinu, opština koja ima najveći procenat mladih u Srbiji i koja ima mnogo neresenih problema za mlade. Potpredsenik je i član Asocijacije mladih SDA u Tutinu.