Skip to main content
search

Godišnji seminar je jednogodišnji ciklus edukativnih aktivnosti namenjen istaknutoj generaciji mlađih političara i njihovim kolegama i koleginicama iz javne uprave, nevladinih organizacija, medija, poslovnog sektora. Osnovni cilj programa je da omogući stalni razvoj i dijalog demokratski orijentisanih lidera u sferi politike i javnog života koji će na odgovoran način državu i društvo voditi ka evropskim integracijama. Ove godine, Godišnji seminar će okupiti dvadeset i jednog učesnika i učesnicu koji će kroz niz aktivnosti imati priliku da nastavi profesionalno usavršavanje.

Đorđe Marić je rođen 1987. godine u Užicu. Nakon završenih osnovnih i master studija na Šumarskom fakultetu u Beogradu, stekavši stručnost u strateškom i operativnom planiranju gazdovanja šumama, brzo je postao istaknuti profesionalac u svojoj oblasti. Decembra 2011. godine, na svečanosti povodom dana Šumarskog fakulteta, kao nagradu za najboljeg diplomca te godine, dobio je posao u JP Srbijašume i započeo profesionalnu karijeru kao Revirni inženjer u Mokroj Gori, gde i danas radi na implementaciji inovativnih pristupa gazdovanju šumama. U poslednjih 8 godina, Đorđe je pokazao svoju svestranost radeći honorarno u civilnom i privatnom sektoru. Kao projektni developer i menadžer, uspešno je sprovodio projekte iz oblasti zaštite životne sredine, za donatore poput GIZ, USAID, Hajnrih Bell fondacije, Evropske komisije itd. Od 2021. godine je akreditovani predavač Nacionalne akademije za javnu upravu Republike Srbije za oblast zaštita životne sredine. Van profesionalnog sveta, od 2010. do 2012. godine, obavljao je funkciju međunarodnog sekretara Studentske unije Srbije, istovremeno služeći kao delegat u skupštini Evropske studentske unije. Aktivnim profesionalnim i ličnim angažmanom teži da bude deo pozitivnih promena u društvu.

Petar Kordić rođen je 05.09.1995. godine u Beogradu. Završio je osnovnu školu “Vuk Karadžić” i Petu beogradsku gimnaziju u Beogradu. Po profesiji je diplomirani pravnik. Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu diplomirao je 23.01.2019. godine sa prosečnom ocenom 9,07. Svoj master rad na engleskom jeziku odbranio je 27.12.2021. godine na temu “EU-Russia diplomatic relations in the 21st century”. Svoju karijeru započeo je kao pripravnik u Vladi Republike Srbije, gde je učestvovao u pripremanju sednica Vlade. Bio je zamenik sekretara Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti tokom pandemije virusa COVID-19, posle čega odlazi u inostranstvo na dodatno usavršavanje. Nakon povratka dobija poziv za rad u Ministarstvu spoljnih poslova u protokolarnoj službi ministra spoljnih poslova. Uspešno završio Diplomatsku akademiju. Trenutno radi u Naftnoj Industriji Srbije (NIS) na poziciji Eksperta za usaglašenost poslovanja sa međunarodnim propisima (međunarodnim sankcijama). Tečno govori srpski, ruski i engleski jezik.

Marko Ljubenović, rođen je u Postojni, Slovenija. Svoj obrazovni i profesionalni put gradio je u Nišu, gde je završio osnovno i srednje obrazovanje. Osnovne i master studije završio je na Ekonomskom fakultetu u Nišu. Od ranih dana, Marko je pokazao interesovanje za društvene nauke i politiku, što ga je odvelo u političke vode. Profesionalnu karijeru započeo je u Kabinetu gradonačelnika grada Niša, gde je proveo pet godina. Nakon toga, odlučio je da svoje profesionalno iskustvo gradi u privatnom sektoru. Njegova posvećenost i rad u politici prepoznati su kroz ulogu odbornika u Skupštini grada Niša, gde aktivno učestvuje u kreiranju lokalnih politika. Trenutno, Marko radi u Naučno-tehnološkom parku Niš, na poziciji Savetnika za razvoj zajednice. Njegov rad je usmeren na podršku razvoju startup ekosistema i promociji tehnološkog preduzetništva. Vodi nekoliko međunarodnih i domaćih projekata. Urednik je i domaćin podkasta „Startap doručak“.

Anica Gajić, komercijalna direktorka u MD Mechanics iz Jagodine, ima impresivnu karijeru sa skoro 20 godina iskustva u privatnom sektoru. Posvećena privatnom preduzetništvu, vodi porodičnu firmu specijalizovanu za montažu industrijskih postrojenja širom sveta. UNOPS joj 2023. godine dodeljuje grant od 23.000 eur kroz program „EU za tebe“. Njen profesionalni put obuhvata rad u Udruženju preduzetnika, Yuhor-export, MFI Agroinvest fondu i Banca Intesa, gde je stekla raznovrsno iskustvo. Angažovana u zaštiti životinja, Anica je predsednica Skupštine udruženja „Kućica za spas“, fokusiranog na spasavanje, lečenje i udomljavanje napuštenih životinja. okom 2023. godine pohađa Akademiju ženskog liderstva, preko fondacije Fridrih Ebert. U politiku ulazi kroz organizaciju „Skupština slobodne Srbije“, a zatim se priključuje stranci Zajedno, gde je i danas poverenica za Jagodinu. Majka je dvoje dece.

Dejan Panić rođen je 21.02.1980. godine. Završio je Master studije u Banja Luci, smer “Međunarodni odnosi i diplomatija”. Osnovne studije završio je na Fakultetu za menadžment, smer “Inženjerski menadžment”, kao i Visoku tehničku pkolu strukovnoh studija u Zrenjaninu, smer “Inženjerski menadžment u informacionim tehnologijama”. Član je Socijaldemokratske partije Srbije od 2010 godine gde je Predsednik OO Nova Crnja od 2012 godine do danas. Od 2011. član je glavnog odbora . Šef je izbornog štaba Srednjobanatskog okruga od 2016. Koordinator je za Srednjobanatski i Severnobanatski okrug od 2020 godine. Takođe je i Generalni sekretar Pokrajinskog odbora za Vojvodinu od 2021 godine. Izabran je na poslednjim izborima održanim 17.12.2023 za Poslanika u Parlamentu Autonomne pokrajine Vojvodine. Istu funkciju obavljao je i u prethodnim mandatu (2020-2023) Na lokalu , u opštini Nova Crnja obavljao je poslove koordinatora za projekte iz oblasti turizma ( 2020 -2024 ). Pomoćnik je Predsednika opštine ( 2016-2020), Član opštinskog veća ( 2012 -2014) Pohađao je Fridrih Ebert akademiju Socijaldemokratije (2024). Položio je stručni ispit iz oblasti protivpožarne zaštite ( MuP R.Srbije ) i stekao zvanje vatrogasnog oficira. Učestvovao je na više projekata prekogranične saradnje Srbija-Rumunija.

Žarko Savić, rođen 30. januara 1986. u Surčinu, je mladi lider s bogatim profesionalnim i društvenim angažmanom. Kao apsolvent Geografskog fakulteta, Žarko je bio student prodekan, osnivač sportskih studentskih sekcija i promoter stručnih poseta međunarodnim univerzitetima. Inicijator manifestacije „U susret planeti Zemlji“, bio je odbornik u Gradskoj opštini Surčin od 2008. do 2015. godine. Kao romski medijator u organizaciji ADRA Srbija, podržava ugrožene zajednice. Kao direktor edukativnog tima Grubb centra, doprineo je najboljem programu integracije romske dece u obrazovni sistem u Srbiji. Sada, kao biznis fasilitator i menadžer romskog biznis kluba u REDI organizaciji, Žarko se fokusira na ekonomski razvoj romske zajednice. Aktivan u inicijativama za podršku romskom preduzetništvu, Žarko kombinuje sportski entuzijazam sa projektom za promociju turističkih potencijala opštine Surčin. Njegove veštine uključuju rad na računaru i poznavanje engleskog jezika na nivou B1, dok romski jezik koristi kao maternji. Posvećenost društvenom napretku, obrazovanju i integraciji čine ga uspešnim profesionalcem i aktivnim doprinosiocem zajednici.

Igor Antimov, rođen u Vranju, 17.02.1982. godine. Osnovnu školu i Gimnaziju završio u Bosilegradu. Diplomirao na Pravnom fakultetu Univerziteta u Nišu. Položio pravosudni i advokatski ispit. Početkom 2009. godine osniva i rukovodi udruženje „Građanska inicijativa za budućnost“ koje se uglavnom bavi unapređenjem ljudskih i manjinskih prava. Uzima učešće u realizaciji više od 20 projektnih predloga, koje su podržali različiti domaći i strani donatori ( EU Progres, Savet Evrope, SWG, GIZ, Ministarstva RS, Beogradska otvorena škola…) Od 2011. godine do 2014. radi na poziciji Kordinatora kancelarije Nacionalnog saveta u Bosilegradu. 2015. godine izabran je za glavnog sekretara Nacionalnog saveta Bugarske nacionalne manjine, na ovoj poziciji ostaje do 2022. godine, kada je postavljen za Zamenika načelnika opštinske uprave Bosilegrad. U Opštinskoj upravi Bosilegrad, radi pre svega na modernizaciju uprave, bavi se pružanjem besplatne pravne pomoći, koordinra rad na projektima vezanim za energetsku efikasnost, kao i za ekonomski ugrožene kategorije stanovništva… Služi se engleskim jezikom, govori, piše i prevodi sa bugarskog i na bugarski jezik. Oženjen, Sergejev otac.

Mija Petrović je rođen u 1985. godine u Nišu. Završio Fakultet političkih nauka na smeru međunarodnih odnosa, kao i master studije pri Mašinskom fakultetu u Nišu i master studije na Fakultetu političkih nauka u Beograda gde je stekao zvanje master politikologa međunarodnih odnosa. Na profesionalnom planu radio više različitih poslova uglavnom na poziciji projektnog ili menadžera ljudskim resursima. Najradije izdvaja svoj rad u Kancelariji za mlade grada Niša, čiji je bio osnivač i koordinator skoro pune 4 godine. Kao neko ko je od malih nogu želeo da se bavi politikom i da na taj način da doprinos razvoju pre svega lokalne sredine, uključivao se dva puta u rad poltičkih organizacija i težio da kroz neformalno obrazovanje i veliki broj seminara i radionica unapredi svoje znanje i da kroz stečene veštine i primere dobre prakse utiče na pozitivne promene u svom gradu. Od septembra 2023. godine usled nezadovoljstva lokalnim rukovodstvom, odlučuje da se po treći put vrati u političke vode.

Milica Ranđelović je članica Demokratske stranke od 2007. U toku svog političkog i društvenog aktivizma učestvovala je u brojnim izbornim kampanjama, pregovarala o koalicijama na lokalnom nivou, organizovala brojne akcije na lokalnom nivou kao predsednica Izvršnog odbora Demokratske stranke u Kuli. Kao portparolka Demokrastke stranke u Kuli zadužena je za pisana saopštenja i saradnju sa medijima. Kao jedna od njoj najdražih funkcija je članstvo u Resornom odboru za ljudska i manjinska prava i saradnju sa NVO Demokratske stranke. Tu se specijalizovala za probleme LGBT zajednice u Srbiji, kao i za probleme rodno zasnovanog nasilja i diskriminacije. Ušestvovala je na nekoliko seminara na temu lokalnih kampanja, feminizma, žena u politici. Članica je reginalne ženske antifašističke mreže (FAMA). Milica želi da proširi svoja znanja u oblasti dijaloga i demokratije, kao i o aspektima saradnje političkih subjekata i nevladinog sektora.

Lucija Vasiljević je po struci Univerzitetna diplomirana istoričarka. Rođena je u Trbovlju (Slovenija) sa stalnim prebivalištem u Hrastniku, a zadnje tri godine živi u Raški. Studije je završila na Filozofskom fakultetu u Ljubljani. Različita znanja i kompetencije je stekla kroz različite poslove. Kao student je radila u Gradskom muzeju Ljubljana, a kasnije je profesionalnu karijeru nastavila u Kancelariji za mlade Hrastnik, Desku Kreativne Evrope Slovenija, Regionalni razvojni agenciji Zasavje. U svom tom vremenu gradila je kompetencije i znanja na području mladih, EU projekta, projektnog menedžmenta, preduzetništva, kulture, interkulturnog dialoga, civilnog društva i aktivnog državljanstva. Od 2022 godine zaposlena je kao direktorka Regionalne razvojne agencije za prostorni i ekonomski razvoj Raškog i Moravičkog okruga, redovno sarađuje sa SKGO i upoznaje poslovni i društveni život u Srbiji. Tečno priča slovenački, srpski i engleski jezik, a u slobodno vreme voli da putuje, čita knjige i prikuplja nova znanja.

Jelena Ćirić Nikolić je školovana novinarka sa bogatim novinarskim iskustvom u klasičnim, ali i digitalnim medijima, i komunikacijama posvećena ukazivanju na društvene i zakonske nepravilnosti i nepravde. Najveća motivacija u radu joj je da upozna javno mnjenje s problemima zdravstvene i populacione politike, kao i da utiče na rešavanje problema, posebno onih koji se tiču ženskih i porodičnih pitanja. Svojim radom nastoji da, kroz osluškivanje javnost, apostorifa važnost vladavine prava i značaja javnih politika radi poboljšanja demokratskog društva. Trenutno na roditeljskom portalu Bebac.com radi kao glavni i odgovorni urednik gde je, između ostalog, kreirala vodič protiv vršnjačkog nasilja i roditeljski vodič kroz nove tehnologije. Tokom rada na portali isticala je teme ženskog zdravlja kroz intervjue sa stručnjacima i pojašanjavala na koji način zakonska rešenja i propisi utiču na svakodnevni život trudnica, majki i celokupne porodice.

Jovana Dživdžanović je završila Pravni fakultet u Univerziteta Beogradu, na međunarodnom smeru, a trenutno pohađa master studije na istom fakultetu, na Ekološkopravnom podmodulu. Tokom studija je bila polaznik pravne klinike za Ekološko pravo (Jean Monnet Chair in European Environmental Law- podržan od strane OEBS-a i Erasmus+ Programme of the European Union) i obavljala je praksu u Ministarstvu za zaštitu životne sredine. Takođe, bila je praktikant u Kancelariji za evropske integracije u Sektoru za koordinaciju procesa pristupanja i praćenje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, a nakon studija obavljala je pripravničku praksu u advokatskoj kancelariji, koja se bavi različitim oblastima prava, a naročito parnicom. Jovana je od decembra 2021. angažovana u Nacionalnoj alijansi za lokalni ekonomski razvoj (NALED) i radi na tekućim projektima i policy aktivnostima u sklopu Jedinice za životnu sredinu u okviru Odeljenja za održivi razvoj.

Milan Nikolić (33 godine) završio je opšte i master studije na Pravnom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu. Posvećen zagovaranju jednakosti, od 2017. godine obavlja funkciju savetnika u Sektoru za pritužbe u kancelariji Poverenika za zaštitu ravnopravnosti. Njegovo predano angažovanje u radu romske zajednice ima za cilj promociju njihovih prava i unapređenje jednakosti. Milan se ističe i kao trener u oblasti antidiskriminacionog prava, sa posebnim fokusom na unapređenje ravnopravnosti nacionalnih manjina. U okviru Poverenika, Milan je takođe aktivan član radnih grupa za unapređenje prava nacionalnih manjina, gde doprinosi razvoju i implementaciji inicijativa usmerenih ka jačanju zaštite prava ove važne društvene grupe. Kao koordinator projekata poput „Ravnopravno do cilja“, Moot Court takmičenja „Osudi diskriminaciju“ i „Živa biblioteka“, Milan doprinosi izgradnji inkluzivnog i pravednijeg društva. Njegova posvećenost ovim inicijativama ogleda se u naporima da se podstakne dijalog, razumevanje i saradnja među različitim zajednicama.

Jovana Milanković Osterday je nakon završenog Filološkog fakulteta u Beogradu, Jovana je svoje radno iskustvo stekla na poslovima u medijima i komunikacijama, u različitim domaćim i stranim kompanijama, od startapa do tehnoloških giganata, a takođe je bila i jedan od prvih frilensera u Srbiji. Njen slobodan duh i radoznalost su je navodili na eksperimentisanja sa poslovima, pa je tako unapređivala svoje znanje kroz rad u digitalnom marketingu i PR-u. Bilo da se radi o onlajn ili oflajn formatu, od kreiranja sadržaja za sajtove preko globalnih medijskih objava do intervjua sa svetskim stručnjacima iz oblasti tehnologija i inovacija – njen zadatak je da inspiriše klijente da se povežu sa brendovima kroz uzbudljive poslovne priče. Poslednjih pet godina je zaposlena kao Lider PR tima u jednoj od najuspešnijih domaćih IT kompanija, HTEC Group, kojoj je sedište u Silicijumskoj dolini, gde je i sama živela i radila. Život u SAD-u joj je pružio uvid u funkcionisanje demokratije, pa je po povratku u rodni Sombor odlučila da se priključi Zeleno-levom frontu. U slobodno vreme peva u bendu i gradi sajt za lekovito bilje.

Izabela Balint Markov rođena jr 24. jula 1985. godine. Diplomirana inženjerka proizvodnog menadžmenta, studije završila na Tehničkom fakultetu „Mihajlo Pupin“ u Zrenjaninu. Zaposlena u dve poslovne asocijacije u Zrenjaninu, u Zrenjaninskom poslovnom krugu od 2011. godine, obavlja poslove PR-a i sekretara, i u Uniji poslodavaca Srbije – poslodavci Zrenjanina, na mestu Izvršnog direktora od 2017. godine. Zrenjaninski poslovni krug je udruženje osnovano sa zadatkom da okuplja najuglednije i poslovno najuspešnije ljude koji su za mesto življenja i centar svojih poslovnih aktivnosti izabrali grad Zrenjanin. U okviru profesionalnog angažmana sprovodi programe i projekte koji imaju za cilj unapređenje uslova života i rada u regionu Srednjeg Banata. Na mestu Izvršne direktorke u Uniji poslodavaca Zrenjanina bavi se zaštitom interesa firmi članica, organizacijom raznih događaja od značaja za lokalnu privredu, umrežavanjem članova i podsticanjem poslovne saradnje među firmama. Članica je Izvršnog odbora Unije poslodavaca Srbije, Predsednica Ženskog biznis kluba i Predsednica udruženja Eva Mihajlovo – udruženja koje se bavi istraživanjem nastanka mađarskog sela Mihajlovo i očuvanjem narodnih običaja.

Tanja Vučetić je studentkinja prava na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Angažovana je u Smart Kolektivu kao projektna koordinatorka. Tanja je aktivistkinja u organizaciji Arhus centar Novi Beograd koja obezbeđuje primenu Arhuske konvencije u gradu Beogradu. Zahvaljujući aktivnom učešću na konferencijama, seminarima, volontiranju u studentskim organizacijama, neformalnom obrazovanju u Srbiji i inostranstvu, radnom iskustvu u organizacijama civilnog društva, kao i organizaciji raznih događaja stekla je različite diplome, sertifikate i preporuke i unapredila znanja i veštine na raznim poljima. Govori engleski jezik i započela je ucenje francuskog, nemačkog i kineskog jezika. Posebno zadovoljstvo pronalazi u volonterskom radu, daktilografiji i stručnim edukacijama iz različitih oblasti. Njen životni moto oslikan je citatom: „Odavno sam zapazio da uspešni ljudi retko sede i čekaju da im se stvari dešavaju. Oni izađu i dogode se stvarima. – Leonardo da Vinči“

Jelena Dadić je diplomirana politikološkinja za međunarodne odnose sa iskustvom rada u civilnom, odnosno, građanskom sektoru. Master studije završila je na Univerzitetu u Beogradu. Svoja znanja sticala je volontiranjem i radom u nekoliko organizacija civilnog društva, pre svega kroz oblasti omladinske politike i rodne ravnopravnosti. U ovim oblastima, trenutno radi kao konsultantkinja, pružajući usluge edukacija, mentorstva, realizacije projekata, kao i komunikacija. Članica je trenutnog saziva Saveta za mlade Vlade Republike Srbije. U mestu iz kojeg dolazi, sa prijateljima osnovala je lokalno udruženje građana sa ciljem poboljšanja kvaliteta života, prvenstveno mladih ljudi, kroz razne humanitarne aktivnosti. Posebno važna tema za Jelenu jeste rodna ravnopravnost, odnosno unapređenje položaja i prava žena edukacijama i direktnim radom, kao i javnim zagovaranjem – čime se društvo podstiče na akciju, a donosioci odluka na preuzimanje odgovornosti.

Nikola Krstić je rođen 1987. godine u Smederevu, gde je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, stekavši zvanje dipl. politikolog. Kao student Fakulteta političkih nauka u Beogradu stipendiran je od strane Ministarstva za nauku i tehnološki razvoj Republike Srbije. Stažista Evropskog pokreta u Srbiji 2012. godine. Od 2013. jedan je od osnivača Inicijative za demokratsko društvo, pokrenute od strane studenata FPN-a. Proglašen 2013. godine za jednog od Novih mladih lidera u Srbiji od strane međunarodne organizacije AIESEC. Od 2014. do 2017. se bavio preduzetništvom, u oblasti zdrave hrane. Od 2017. do 2021. zaposlen u nekoliko multinacionalnih korporacija koje se bave proizvodnjom, prodajom i distribucijom hrane. Honorarno angažovan kao autor u časopisu Nova ekonomija u periodu 2016-2018. Jedan od osnivača Pokreta Tvrđava u martu 2018. godine u Smederevu. Učesnik i govornik na brojnim seminarima, konferencijama i tribinama širom Srbije, u oblasti ekologije i ekološkog aktivizma. Polja profesionalnog interesovanja: Politička teorija; Politička filozofija; Izbori i izborni sistemi; Političko komuniciranje; Odnos ekologije i politike.

Rastislav Stojsavljević je rođen 06.12.1987. godine u Bačkoj Topoli. Osnovno i srednje obrazovanje završio je u rodnom mestu. Diplomirao je 2010. godine na Univerzitetu u Novom Sadu, na Prirodno-matematičkom fakultetu, Departmanu za geografiju, turizam i hotelijerstvo, gde je masterirao 2011. godine i doktorirao 2015. godine. Masterirao je 2018. godine na Odseku za istoriju Filozofskog fakulteta u Novom Sadu na temi američke istorije. Predmetni profesor je Prirodno-matematičkom fakultetu, Departmanu za geografiju, turizam i hotelijerstvo, na više predmeta, između ostalih Regionalna geografija Amerike i Australije, Regionalna geografija Azije i Afrike, Komparativna analiza regija po kontinentima i Turističke regije sveta. Ima zvanje doktora geonauka i master istoričara i trenutno je u statusu vanrednog profesora. Honorarno radi kao profesor geopolitike i geografije u Karlovačkoj gimnaziji u Sremskim Karlovcima. Autor je 90 naučnih radova i saopštenja na temu geografije, istorije i turizma Srbije i regiona, jednog udžbenika, jedne naučne monografije, urednik jednog međunarodnog zbornika radova i dva nastavna praktikuma.

Dr Jasmina Radonjić Dimitrijević, rođena je u Leskovcu, 1986. godine, gde je završila osnovnu školu i gimnaziju. Na Šumarskom fakultetu, Univerziteta u Beogradu završila je osnovne akademske studije, master studije i doktorske studije, čime je stekla zvanje doktor nauka – biotehničke nauke. Od avgusta 2010. godine radi kao samostalni inženjer u oblasti uređenja, korišćenja i zaštite voda i vodnih resursa, u JVP „Srbijavode“, u tehničkom sektoru VPC „Morava“ Niš. U svom stalnom zaposlenju, od 2019. godine članica je Međunarodne komisije za zaštitu Dunava (ICPDR), gde realizuje posebne projektne aktivnosti u grupi za određivanje hidromorfoloških pritisaka (HYMO TG), u okviru koje je i nacionalni predstavnik za HYMO pritiske. Svoj rad izvan inženjerskih poslova realizuje kroz programe i projekte koje sprovodi „Evropski pokret u Srbiji – Leskovac“. U periodu od 2021-2023 kao ekspert u oblasti zaštite životne sredine u brobi protiv klimatskih promena i implementaciji Zelenih rešenja zasnovanih na prirodi (Nature-based solutions), a od 2023. godine kao potpredsednica „EpuS-a Leskovac“.

Dunja Marušić je svetu civilnog sektora od svog najranijeg detinjstva, tačnije od svoje 8. godine. Aktivna u civilnim društvu postala je kroz članstvo u Savezu izviđača Srbije. Kroz aktivnosti u izviđačkoj organizaciji, razvija se kao koordinatorka volontera, trenerka i menadžerka. Nakon završenog fakulteta u Nišu, vraća se u Zaječar i pridružuje se Timočkom Omladinskom Centru (TOC), gde proširuje svoje veštine kroz praksu u saradnji s KOMS-om. Tokom prethodnih 10 godina u TOC-u, ali i dan danas, imala je priliku da veštine koje je stekla kroz izviđačku organizaciju (komunikacione, prezentacione, organizacione, veštine rada u timu itd.) unapredi i dodatno oblikujem zahvaljujući timskom radu kolegama sa kojima radi, a i zahvaljujući onima koji su ranije radili u TOC-u.

Ivana Plavšić rođena je 13. 5. 1992. u Valjevu. Srednju školu „Branislav Petronijević“, opšti smer gimnazije, završila je 2011. godine u Ubu. Iste godine upisuje osnovne akademske studije na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, smer međunarodni odnosi. U novembru 2015. godine diplomirala je sa prosečnom ocenom 8.59, stekavši zvanje diplomirani politikolog za međunarodne odnose. U oktobru 2021. godine upisuje master akademske studije na programu Međunarodne studije, modul Studije SAD na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu. Trenutna prosečna ocena na master studijama je 10.00. U dosadašnjem radu je imala priliku da radi u oblasti menadžmenta, telekomunikacijama, kao i IT sektoru. Od januara 2023. godine zaposlena je u Upravi za međunarodnu vojnu saradnju Sektora za politiku odbrane u Ministarstvu odbrane Republike Srbije, na poziciji referenta za saradnju sa stranim vojnim predstavnicima.Tokom studija učestvovala je na brojnim seminarima, školama i edukacijama iz oblasti politikologije, ekologije i pravnih nauka. Govori engleski jezik.

Damir Dedić, rođen je 03.06.1989. u Beogradu. Odrastao na Mirijevu, završava osnovnu školu s odličnim uspehom, ističući se u geografiji, istoriji i matematici. Aktivno se bavi džudom i postiže braon pojas. Nakon srednje Pravno-poslovne škole, započinje studije na Ekonomskom fakultetu, a kasnije prelazi na Građevinski fakultet. Konačno, završava FAM – Fakultet za menadžment u Sremskim Karlovcima 2018. godine. Kroz radno iskustvo u logistici, saobraćaju, menadžmentu i građevini, postaje stručnjak i trenutno obavlja dužnost Inspektora rada u Ministarstvu za rad. Aktivan u društvenom radu od 2012. godine, član je organizacija koje podržavaju zdrav život i očuvanje životne sredine. Član je Srpske napredne stranke od 2017. godine, rešavajući lokalne probleme u Borskom okrugu i Opštini Negotin, gde živi s porodicom. Srećno oženjen i otac dvoje dece, teži ostavljanju nasleđa uređenog društva, zdrave životne sredine i prosperiteta za sugrađane.

Lazar Nikolić rođen je u Gornjem Milanovcu 13.7.1986.godine. Završio osnovnu školu “Kralj Aleksandar I “ zatim gimnaziju “Takovski ustanak” u gradu svog rođenja. Po završetku srednje škole odlazi u Beograd gde upisuje “Pravni fakuletet Univerziteta u Beogradu”, a kasnije “Evropski Univerzitet u Beogradu – smer Internacionalni menadžment” na kome diplomira. Za vreme studiranja počinje sa radnom aktivnošću u kompaniji “Ayusa International”, zasniva porodicu i postaje otac ćerke Sofije. Kasnije, počinje sa radom u notarskoj kancelariji, zatim karijeru nastavlja kao menadžer u “Wiener Stadtische” osiguravajućoj kući. Od 2017-te godine nalazi se na mestu predsednika Skupštine Opštine Gornji Milanovac, gde već sedam godina rukovodi tim organom. Pored standardnih zaduženja, kao što su organizacija rada Skupštine, ostvarivanja javnosti rada, predstavljanje Skupštine i samog grada Gornjeg Milanovca, vršenje drugih poslova utvrđenih zakonom i Statutom opštine, aktivno učestvuje u koordinisanju brojnih projekata koji su uspešno realizovani na teritoriji Gornjeg Milanovca.

Close Menu